Bliv medlem  Debatforum  Om Sjovforbørn.dk  Annoncering  Send os et forslag  Nyttige links    Del denne side på Facebook

Velkommen til Sjovforbørns forum

Her kan du udveksle erfaringer med andre forældre, pædagoger og bedsteforældre om sjove oplevelser sammen med dine børn. Synes du, at der mangler en kategori, skal du være meget velkommen til at skrive til os og foreslå den.

Det er meget vigtigt for os på Sjovforbørn.dk, at tonen er god i forummet. Der er plads til mange forskellige holdninger, sålænge der er tolerence og åbenhed. Dog accepterer vi ikke racisme, groft sprog og indlæg af ulovlig karakter.

Synes du, at der mangler en kategori, så skriv til os.

Rigtig god fornøjelse.


Børneaktiviteter - 93 indlæg, senest 18. maj 2012
Her kan du skrive og læse erfaringer med udflugtsmål. Du kan komme med ideer og efterlysninger. Har du et forslag til et udflugtsmål på Sjovforbørn.dk, så send os også en email.

Børnefødselsdage - 40 indlæg, senest 04. maj 2012
Det kan godt være svært at få gode ideer til børnefødselsdage. Her kan du komme med gode ideer og udveksle erfaringer.

Ferie med børn - 51 indlæg, senest 18. maj 2012
Her kan du efterlyse ideer og komme med dine egne erfaringer til ferier med børn.

Lege og aktiviteter - 14 indlæg, senest 29. november 2010
Her kan du diskutere lege og aktiviteter for børn.

Netværk - 28 indlæg, senest 16. februar 2012
Find mødregrupper, legestuer og legekammerater i dit område

Børn med handicap - 8 indlæg, senest 23. juli 2010
Giv jeres gode ideer og viden videre til andre forældre med handicappede børn

Fri debat - 39 indlæg, senest 04. maj 2012
Diskuter alt mellem himmel og jord. Her er ordet frit (næsten....)
Her får I nogle sjove lege og aktiviteter, som kan redde selv den vådeste sommerhusferie eller telttur.

 Læs mere her

Kirgisiske kosakker i verdensklasse, hundeshow i top, brølende søløver, top trimmede og superdygtige artister… og masser af savsmuld! Benneweis leverer en fejende flot jubilæumsforestilling.

 Læs mere her

Der er noget nostalgisk over den årlige tur i Tivoli. Minder om duften candyfloss, smagen af soft-ice, lyden af hvinende mennesker, spændingen over Lykkehjulets store gevinst og følelsen af at være godt ør efter 10 ture i rutsjebanen – nostalgien og magien i børnehøjde er stadig den samme.

 Læs mere her

- og er du en vovehals, som ikke lider af højdeskræk? Så er Gorilla Park ved Svendborg lige noget for dig.

Gorilla Park er en ny klatrepark på Fyn, som byder på udfordringer i flere højder og forskellige forhindringer i trækronerne. Her har du mulighed for at svinge dig af sted som en leges...

 Læs mere her


©2005-2011 Sjovforbørn.dk, Grønnegade 93, 1., 8000 Århus C, Kontakt Sjovforbørn.dk - Sitemap
Intet materiale må gengives uden skriftligt samtykke fra Sjovforbørn.dk